Dokončené

Ako nevybrať do rodinnej firmy psychopata či toxickú osobu

Pre sledovanie videa zadajte kód
Zaregistrujte sa pošleme Vám kód na sledovanie

Pri budovaní úspešnej rodinnej firmy sú ľudia vo vašej organizácii to najdôležitejšie aktívum. Firmy sú ako puzzle - za každou operáciou, úlohou a výsledkom je osoba a tá zodpovedá za každú z týchto povinností a určuje aj úspech firmy. Mnohé spoločnosti, a nielen rodinné firmy, však robia chyby pokiaľ ide o nábor zamestnancov, najmä na kľúčové pozície. 

 

Vo vysokých pracovných pozíciách je psychopatov viac ako inde. Často ide o mimoriadne inteligentných a príjemných ľudí, s jasne stanovenými cieľmi. Psychopatov je však veľmi ťažké rozoznať, pričom neexistuje jednoznačná metóda na ich odhalenie či overenie. V personálnych agentúrach sa na ich rozoznanie používajú osobnostné dotazníky či štrukturované interview. Keďže výberové pohovory v rodinných firmách nevedú psychológovia, je veľmi náročné psychopata rozoznať či odhadnúť.

 

Ako nevybrať do vašej rodinnej firmy psychopata či toxickú osobu?

 

Téme efektívneho výberu zamestnancov a rozpoznávania psychopatov medzi kandidátmi sa bude venovať ďalší Rozhovor o Rodinnom Businesse, v ktorom sa bude Erika Matwij rozprávať s Martinom Jakubekom, odborníkom na pracovnú psychológiu.

 

V rozhovore sa dozviete praktické rady:

  • Ako viesť efektívne výberové konanie?
  • Podľa čoho poznám, či má kandidáť predpoklady na zvládnutie svojej budúcej pozície?
  • Čím sa naopak nenechať ovplyvniť?
  • Ako je možné odhaliť psychopata či toxickú osobu počas výberového konania?
  • Na ktoré osobnostné črty kandidátov si dať pri výberovom konaní pozor?
  • Čo robiť, ak máte vo firme zamestnaného psychopata? Vyhodiť ho nie je totiž take jednoduché. 

Problémy niekedy môžu spôsobiť cache prehliadania, v takomto prípade sa odhláste a skúste sa prihlásiť v inom prehliadači, v inkognito okne, poprípade si premažte cache a cookies prehliadania vo vašom internetovom prehliadači. 

Pokiaľ už prešiel čas, kedy malo podujatie odštartovať, je potrebné si obnoviť prehliadač pomocou tlačidla F5 (refresh).

Pokiaľ vám zobrazuje toto chybové hlásenie a video sa neprehráva, uistite sa, že ste sa odhlásili na inom zariadení. Funkčnosť každého unikátneho kódu je podmienená sledovaním na jednom zariadení, pokiaľ chcete zariadenie zmeniť, je potrebné sa z pôvodného zariadenia odhlásiť, nie len vypnúť okno s videom.

Máte problém so streamom?
help@upcoming.sk